Product Details
DOVATO TABLET 50MG/300MG 1X30 BLSTR (dolutegravir / lamivudine)
| Status: | ACTIVE |
|---|---|
| NDC: | 49702024633 |
| How Supplied: | TABLETS |
| Case Dimensions: | 15" X 9.02" X 7.64" |
| Special Storage Requirements: | See Prescribing Information. |
| Refrigeration Required: | N |
| Case Quantity: | 48 |
| Case Weight: | 6.54 lbs |
| Unit Dimensions: | 2.37" X 2.13" X 3.50" |
| UPC Number: | 349702246331 |
| Minimum Order Quantity: | 1 |
| GTIN Unit: | 00349702246331 |
| GTIN Case: | 20349702246335 |

