Product Details
AUGMENTIN ES-600 OS STWBRY 600MG/5ML 125 (amox tr/potassium clavulanate)
| Status: | DIVESTED |
|---|---|
| NDC: | 00029609446 |
| How Supplied: | ORAL SUSPENSION |
| Case Dimensions: | 15.25" x 11.0" x 10.0" |
| Special Storage Requirements: | See Prescribing Information. |
| Refrigeration Required: | No |
| Case Quantity: | 72 |
| Case Weight: | 14 lbs |
| Unit Dimensions: | 2.38" x 1.25" x 4.63" |
| UPC Number: | |
| Minimum Order Quantity: | 1 |
This product is no longer sold by GlaxoSmithKline. All orders should be placed and inquiries made through Dr. Reddy’s Laboratories, Inc. by calling 1-866-733-3952 or by faxing 1-866-733-3939.

